Wymarzone zaręczyny okiem kobiety

Jeśli chodzi o zaręczyny, większość kobiet ma podobny pogląd na wydarzenie. To musi być wschód lub zachód słońca, piękne ubrania, czy ekskluzywne miejsce. Każdej kobiecie zależy, aby w tej wspaniałej chwili stała się obiektem zainteresowania wszystkich. Oczywiście nie można zapomnieć o kulminacyjnym punkcie zaręczyn, jakim jest wręczenie pierścionka zaręczynowego i formalne zaręczyny. To właśnie „bohater” tego wydarzenia, czyli pierścionek zaręczynowy będzie głównym tematem dzisiejszego artykułu.

Wymarzone zaręczyny okiem kobiety

Zaręczyny w kinematografii

Pamiętasz film „Count of Monte Cristo” reżysera Kevina Reynoldsa z 2002 roku? Jeśli nie mieliście okazji obejrzeć tego filmu, naprawdę warto to zrobić. Obiecuję Ci, że na długo pozostanie on w Twojej pamięci.

W tym filmie główny bohater bardzo kocha swoją kobietę i pragnie się jej oświadczyć. Z braku innych możliwości, używa nici jako pierścionka zaręczynowego, na co kobieta odpowiada szczerym uśmiechem i łzami wzruszenia. Jeśli Twoje wyobrażenie tego ważnego w życiu momentu jest zupełnie inna niż wizja reżysera, nie przejmuj się. Mimo wszystko domyślam się, że wszystkie kobiety będą tak samo reagować na podobne sytuacje.

Oczywiście dla wielu kobiet symbol zaręczyn nie jest ważny. Przynajmniej większość z nich tak twierdzi. Tak naprawdę ważne jest to, że ukochany mężczyzna chce nią spędzić resztę życia. Niestety są też kobiety, które uważają, że symbole są najważniejsze. W takim wypadku pokazywanie koleżankom po zaręczynach bez pierścionka jest zupełnie bez sensu. Niestety jest to negatywny wzorzec dla innych młodych kobiet. Bardzo często mężczyźni obwiniają o to kobiety, które tak postępują, ale nie mówi się o tym głośno.

Czy pierścionek zaręczynowy musi być drogi

Jak wiadomo, już nie żyjemy w epoce hrabiego Monte Christo i możemy korzystać z dobrodziejstwa konsumpcjonizmu. Mam tutaj na myśli łatwość robienia zakupów online, oraz w sklepach stacjonarnych.

Osoby, które nie posiadają stałego dostępu do internetu, mogą bez problemu znaleźć fizyczny sklep oferujący pierścionki zaręczynowe i wybrać model odpowiadający ich możliwościom finansowym. Konkurencja w tej branży jest bardzo zacięta, co skutkuje relatywnie niskimi cenami na cały asortyment. Wiele osób obawia się dużego wydatku, ale tak naprawdę nie potrzebujesz pożyczki, aby kupić piękny pierścionek zaręczynowy, wystarczy odrobina cierpliwości w oszczędzaniu pieniędzy.

Mierz siły na zamiary, czyli wymarzone zaręczyny okiem kobiety

Istnieje wiele mitów, czy raczej błędnych przekonań na temat tego, jak drogi pierścionek mężczyzna powinien kupić kobiecie, Najbardziej absurdalnym z nich jest opinia, że pierścionek powinien mieć diament o wadze 1,5 karata. Jeśli ktoś na przykład chwilowo nie pracuje, i nie ma dużych oszczędności, czy powinien kupić pierścionek za 10 tysięcy zł? Jak ktoś zarobi 3000 zł, miesięcznie, z czego po wszystkich obowiązkowych opłatach zostaje mu jedynie kilkaset złotych zł, na taki prezent musiałby odkładać kilka lat. Oczywiście nie wydając w tym czasie ani grosza na rozrywkę, czy inne przyjemności

Wszystkie kobiety powinny wiedzieć, że pierścionek jest tylko symbolem. Jest on prawdopodobnie metalowym drutem lub nitką wykonaną z metalu szlachetnego. Małżeństwo powinno być ważniejsze niż wymarzone zaręczyny jak z bajki.

Ważne jest to, czy mężczyzna będzie odpowiedzialny. Czy będzie dbać o rodzinę. Czy on nie oszukiwał wcześniej i po ślubie okaże się kimś zupełnie innym. Jeśli Twoim zdaniem te wartości nie są tak ważne, jak wymarzone zaręczyny i pierścionek z brylantem wielkości ziarnka grochu, to bardzo mi przykro. Może warto się nad tym jeszcze raz zastanowić.

Dodaj komentarz